אחסון אתרים [מה חשוב לדעת ועד כמה באמת זה משפיע על הקידום]

כשזה מגיע לנושא של אחסון אתרים בהקשק גם של קידום האתר יש כמה דברים שצריכם לקחת בחשבון.

האמת שלא הרבה יודעים מה זה בכלל אחסון לאתר שלהם ומה זה אחסון וורדפרס ולמה הם שומעים כל כך הרבה מילים מפוצצות כמו "שרת אחסון", "חוות שרתים" ועוד כל מיני כאלו.

אז החלטתי הפעם לעשות קצת סדר בדברים להסביר לכם בדיוק מה זה אחסון אתרים ואיך תבחרו את האחסון לאתר שלכם.

אבל לפני הכל אם אתם רוצים לדעת איפה אני מאחסן את האתרים שלי זה לא בארץ ואני מאחסן בחו"ל.

נכון עם כל הציונות והחשיבה שאחסון בישראל הוא עדיף אני עדיין מקבל מהם מה שקשה מאוד להשיג בארץ במחיר הזה (מדובר על חבילת ריסלר, שגם על זה אסביר לכם בפרוט מלא, בכדי שתדעו מה החשיבות של אחסון אתר בצורה נכונה. ותגלו עוד כמה סודות שהרבה חברות אחסון לא רוצות שתדעו ובטח לא אלו שמוכרים לכם ריסלרים.

אחסון אתרים

אחסון אתרים - מה זה בכלל ולמה צריכים את זה

בואו נעשה לפני הכל סדר בדברים ואסביר לכם מה זה בכלל אחסון אתרים ואיך זה עובד.

אם אתם רוצים לבנות היום אתר אינטרנט ולא משנה על איזה סוג של אתר מדובר, אם זה אתר תדמית או אולי חנות אינטרנטית אתם צריכים לאחסן את האתר שלכם.

נחזור קצת אחורה על איך בכלל בנוי האתר, האתר שלכם (לא משנה איזה מערכת, וורדפרס או ג'ומלה או כל פלטפורמת בנייה אחרת) בנוי מקבצים, אתם אותם קבצים צריכים לאחסן, יש לכם תמונות באתר, סרטונים ותכנים כמובן שאתם מעלים ואת הקבצים האלו צריכים לאחסן.

בכדי לאחסן אותם אתם צריכים מקום שיאפשר זאת.

זאת אומרת מחשב מרוחק שיאפשר לשמור אצלו את אותם קבצים ועל זה שאותו מחשב שומר לכם את הקבצים אתם משלמים על מה שנקרא אחסון קבצי האתר.

ברגע שאחסנתם על אותו השרת את הקבצים שלכם הם פתוחים לכל העולם וכולם יכולים לגשת לאתר שלכם שהופך להיות זמין 24/7/365 כלומר כל הזמן (כל עוד אתם משלמים על האחסון כמובן). ולשאלה למה אתם צריכים את האחסון לאתר קודם כל בשביל שיוכלו לגשת לאתר שלכם.

אז מה זה האחסון הזה בסיכום קצר, תחשבו על מחשב (כן, כמו זה שיש לכם בבית, זה שבדיוק עכשיו אתם גולשים ממנו) רק עם נתונים הרבה יותר חזקים שמחובר לאינטרנט ולפי כתובת האתר שלכם  (שזה הדומיין וגם עליו אני אסביר בהמשך) ושם מאוחסנים הקבצים שדיברנו עליהם קודם.

מכאן שהבסיס היום לבניית כל סוג של אתר אינטרנט מתחיל לפני הכל באחסון ובלי אחסון אין אתר שיכולים לגשת אליו לקוחות חדשים.

 

 

 

אחרי שהבנו מה זה בכלל אחסון אתרים ואיך עובד שרת האחסון (כן, ממש בקטנה הבנו מה ואיך זה עובד, תהיו בטוחים שזה קצת יותר מורכב ממה שזה נשמע בתאוריה). הפעם אני רוצה להסביר מה באמת חשוב לנו לבדוק לפני שאנחנו רוכשים אחסון לאתר.

אז אם תשאלו מקדמי אתרים לגבי אחסון האתר שלכם כולם יגידו לכם שזה חשוב בגלל מהירות הטעינה של האתר, ונכון אין ספק בכלל שהם צודקים אבל עדיין מהירות טעינת האתר היא לא הדבר היחיד שחשוב.

יש עוד המון פרמטרים אחרים שאנחנו מדברים על קידום אתרים, דברים כמו אופטימיזציה פנימית שצריכים לבצע לאתר, יצירית תכנים ועדכונים וכמובן גם קישורים חיצוניים, הטעמות קוד אנליטקיס והרשימה ארוכה, אז נכון מהירות זה חשוב אבל זה לא הדבר היחיד שחשוב. 

לדעתי הדבר החשוב ביותר הוא שתהייה לכם תמיכה, כן, שרת אחסון שיתן לכם תמיכה מלאה וכמה שיותר יותר טוב.

היום רוב מוחלט של חברת אחסון האתרים נותנים לכם תמיכה מלאה 24/7 לכן זה פחות בעיה.

אחרי שיש תמיכה חשוב מאוד שתקבלו גיבויים, איך עובדים הגיבויים של אחסון בצורה מאוד פשוטה, בכל שבוע או כמה ימים מבצוע גיבוי לשרת המקורי, ואת הקבצים שומרים על שרת אחר לגמרי שנמצא באותה חוות שרתים ובמקרה של פריצה לשרת פשוט מעלים את שרת הגיבוי של מה שנשמר מלפני מספר ימים, ישם שרתי אחסון שאפילו מצבעים גיבוי כזה על בסיס יומי, אז חשוב לוודא שאתם מקבלים גיבוי לקבצי האתר שלכם.

 

אחסון אתרים
נגן וידאו
error: Content is protected !!